Znakowanie zwierząt2019-08-21T13:01:33+02:00

Miejski rejestr psów Miasta Poznania prowadzony jest w ramach Międzynarodowej Bazy Danych Safe Animal, na podstawie umowy zawartej przez Miasto z firmą Geulincx Poland Sp. z o.o. Safe-Animal na mocy postanowienia z dnia 20 maja 2007 r. Rejestr jest częścią Europetnet-u (European Pet Network). Europetnet powstał w 1997 roku w Brukseli i zrzesza najważniejsze bazy danych z terenu państw Unii Europejskiej. Założeniem tej organizacji jest ujednolicenie elektronicznego znakowania zwierząt, polegające na umieszczeniu zbiorów z poszczególnych krajów w jednej i ogólnodostępnej bazie danych.

Pozwala to na odnalezienie danych zaczipowanego zwierzęcia w dowolnym kraju Europy.  Lekarze weterynarii w Europie doskonale wiedzą o ewidencji Europetnet i tu w pierwszej kolejności poszukują danych zaginionych zwierząt. W chwili obecnej w bazie Europetnet znajduje się ponad 15 milionów danych zwierząt poddanych elektronicznej identyfikacji. Z Safe-Animal zaczyna współpracować coraz więcej miast i gmin z terenu naszego kraju i jest całkowicie realne, że w najbliższym czasie będzie można dzięki temu odszukać swojego psa lub kota bez względu na to, gdzie na terenie kraju zaginął czy uciekł.

SAFE-ANIMAL

W każdej chwili można sprawdzić dane swojego zarejestrowanego psa lub kota.

Należy wejść na stronę internetową Safe-Animal i wprowadzić do wyszukiwarki numer z mikroprocesora.
SAFE-ANIMAL

W przypadku zaistnienia przesłanki dla wyrejestrowania lub przerejestrowania psa lub kota należy skorzystać z poniższych formularzy, które należy przesłać lub złożyć osobiście w siedzibie Usług Komunalnych, która mieści się przy ul. Słowackiego 43a, 60-521 Poznań.

Pobierz wniosek o wyrejestrowanie psa lub kota:

Pobierz wniosek o przerejestrowanie psa lub kota:

Pobierz wniosek o zaczipowanie psa:

Schronisko dla Zwierząt kontynuuje akcję elektronicznego znakowania psów i kotów z terenu miasta Poznania.

Rejestracja od poniedziałku do piątku od godziny 7 do 15, pod numerem telefonu 61 868 10 86 lub osobiście.
Zabiegi przeprowadzane są w piątki od godziny 8 do 14.
Właściciel musi mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, potwierdzający zameldowanie w Poznaniu, aktualne zaświadczenie o zaszczepieniu psa przeciw wściekliźnie oraz książeczkę zdrowia psa. Należy wejść na stronę internetową Safe-Animal i wprowadzić do wyszukiwarki numer z mikroprocesora.