Cmentarze komunalne2019-09-05T00:36:18+02:00

Wypożyczalnie sprzętu ogrodowego – Miłostowo i Junikowo

Udostępniliśmy dla Państwa punkty wypożyczeń sprzętu ogrodowego – usługa jest nieodpłatna i przeznaczona dla odwiedzających groby bliskich na cmentarzach. Wypożyczalnie zostały rozmieszczone m.in. przy wejściach na cmentarze oraz w bezpośrednim sąsiedztwie ważniejszych ciągów komunikacyjnych. Przy każdej z wypożyczalni znajduje się tablica informacyjna, która zawiera m.in. zasady korzystania. Na Miłostowie udostępnionych zostało 5 wypożyczalni. Junikowo wyposażone jest w 4 takie punkty.

Wszystkie narzędzia oznakowane są specjalnymi naklejkami lub znakami graficznym, co pozwoli na identyfikacje sprzętu w przypadku jego porzucenia na terenie cmentarza – mamy nadzieję, że będą to zdarzenia o charakterze incydentalnym.

Bardzo prosimy o zwrot wypożyczonego sprzętu – pozwólmy skorzystać z niego innym.

Wszystkich użytkowników prosimy o zachowanie porządku – odkładajmy sprzęt na miejsce, z którego go pobraliśmy.

Zmiana godzin otwarcia Biura Administracji Cmentarzy Komunalnych

Z początkiem września br. (od poniedziałku 2.09) Biuro Administracji Cmentarzy Komunalnych przy ul. 23 Lutego 4/6 będzie otwarte w następującym wymiarze czasowym:

  • poniedziałek od 7:00 do 17:00,
  • wtorek – piątek od 7:00 do 16:00,
  • sobota od 8:00 do 12:00.

Rezerwacja miejsca pochówku – Miłostowo i Junikowo

Rezerwacja miejsca pochówku – Miłostowo i Junikowo

Możliwa jest rezerwacja niszy urnowych w kolumbarium na cmentarzu komunalnym Miłostowo – dostępne są nisze dwumiejscowe. Umożliwiliśmy także rezerwację nisz urnowych w kolumbarium na cmentarzu komunalnym Junikowo – w ofercie są nisze czteromiejscowe.

W II półroczu 2019 r. umożliwimy również rezerwacje grobowców dwumiejscowych na obydwu cmentarzach komunalnych – stosowna informacja w tym zakresie zostanie umieszczona na Naszej stronie.

Osoby zainteresowane zarezerwowaniem miejsca pochówku „za życia” na cmentarzach komunalnych Miłostowo i Junikowo prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Administracji Cmentarzy Komunalnych – nr tel.: 61-878-16-67,-68,-69.

Wjazd pojazdem na teren cmentarzy w dniu 7 września 2019 r. (sobota)

Zgodnie z postanowieniami Regulaminu korzystania z cmentarzy komunalnych miasta Poznania, w najbliższą sobotę, tj, 7 września, możliwy będzie wjazd pojazdem na teren cmentarzy komunalnych Miłostowo i Junikowo w godzinach od 8.00 do 13.00.